<![CDATA[Index - Ûrkutatás]]> http://img.index.hu/assets/rss_logo.gif Index.hu http://index.hu/ 144 35 http://index.hu/ Index.hu hu-HU http://backend.userland.com/rss <![CDATA[2007-ben sem találtuk meg E. T.-t]]> http://szerk.index.hu/tudomany/urkutatas/csill271207/ Sat, 29 Dec 2007 08:45:00 +0100 <![CDATA[Százezer fényévnyi hármas galaxisütközést figyeltek meg]]> http://szerk.index.hu/tudomany/urkutatas/kolib271207/ Thu, 27 Dec 2007 11:00:00 +0100 <![CDATA[Földközelben a Mars]]> http://szerk.index.hu/tudomany/urkutatas/mars191207/ Wed, 19 Dec 2007 15:00:00 +0100 <![CDATA[Megtalálták a sarki fény energiaforrását]]> http://szerk.index.hu/tudomany/urkutatas/sark141207/ Fri, 14 Dec 2007 12:10:00 +0100 <![CDATA[Négy távcső dolgozik össze a lenyűgöző űrfotókért]]> http://szerk.index.hu/tudomany/urkutatas/csill121207/ Wed, 12 Dec 2007 15:51:00 +0100 <![CDATA[Életre alkalmas körülményeket talált a Marson a Spirit]]> http://szerk.index.hu/tudomany/urkutatas/mars111207/ Tue, 11 Dec 2007 21:13:00 +0100 <![CDATA[Röntgenkitörésektől hemzseg a Nap felszíne]]> http://szerk.index.hu/tudomany/urkutatas/nap081207/ Sat, 08 Dec 2007 11:31:00 +0100 <![CDATA[Repülő csészalj alakú a Szaturnusz két holdja]]> http://szerk.index.hu/tudomany/urkutatas/saucer071207/ Fri, 07 Dec 2007 12:27:00 +0100 <![CDATA[Nincs hely az ISS-en a NASA másfélmilliárd dolláros műszerének]]> http://szerk.index.hu/tudomany/urkutatas/ams041207/ Thu, 06 Dec 2007 07:24:00 +0100 <![CDATA[Háromdimenziós fotók és mozgóképek a Hold felszínéről]]> http://szerk.index.hu/tudomany/urkutatas/hold051207/ Wed, 05 Dec 2007 10:07:00 +0100 <![CDATA[Felfedezték az univerzum leggyorsabb csillagát]]> http://szerk.index.hu/tudomany/urkutatas/gyors301107/ Fri, 30 Nov 2007 12:50:00 +0100 <![CDATA[Röntgenkép a Föld belsejéről]]> http://szerk.index.hu/tudomany/urkutatas/rontgen30110/ Fri, 30 Nov 2007 11:05:00 +0100 <![CDATA[2031-ben indul az első ember a Marsra]]> http://szerk.index.hu/tudomany/urkutatas/mars291107/ Thu, 29 Nov 2007 11:45:00 +0100 <![CDATA[Szénlégkörű fehér törpéket fedeztek fel]]> http://szerk.index.hu/tudomany/urkutatas/szen281107/ Wed, 28 Nov 2007 16:30:00 +0100 <![CDATA[Egy másik univerzum létezésére találtak bizonyítékot?]]> http://szerk.index.hu/tudomany/urkutatas/univ271107/ Wed, 28 Nov 2007 10:20:00 +0100 <![CDATA[Elpusztulhat az univerzum a sötét anyag vizsgálata miatt]]> http://szerk.index.hu/tudomany/urkutatas/sotet261107/ Tue, 27 Nov 2007 12:35:00 +0100 <![CDATA[Bemutatkozik a Hubble űrteleszkóp utódja]]> http://szerk.index.hu/tudomany/urkutatas/jwst221107/ Fri, 23 Nov 2007 16:55:00 +0100 <![CDATA[Hatszor is elsülhet egy szupernóva]]> http://szerk.index.hu/tudomany/urkutatas/szuper231107/ Fri, 23 Nov 2007 10:35:00 +0100 <![CDATA[Kozmikus ritkaság a Hold]]> http://szerk.index.hu/tudomany/urkutatas/hold211107/ Wed, 21 Nov 2007 13:00:00 +0100 <![CDATA[A Hubble űrtávcső lefényképezte a Holmes-üstökös magját]]> http://szerk.index.hu/tudomany/urkutatas/holmes161107/ Fri, 16 Nov 2007 12:10:00 +0100 <![CDATA[Elhagyta csóváját a kitörésben levő üstökös]]> http://szerk.index.hu/tudomany/urkutatas/holmes121107/ Mon, 12 Nov 2007 10:35:00 +0100 <![CDATA[Visszatért a Földre a Discovery]]> http://szerk.index.hu/tudomany/urkutatas/disco071107/ Wed, 07 Nov 2007 18:17:00 +0100 <![CDATA[Elemzik a titokzatos perui meteoritot]]> http://szerk.index.hu/tudomany/urkutatas/meteor071107/ Wed, 07 Nov 2007 11:15:00 +0100 <![CDATA[Csillaggyűrűk egy fekete lyuk körül]]> http://szerk.index.hu/tudomany/urkutatas/kvazar311007/ Wed, 31 Oct 2007 11:20:00 +0100 <![CDATA[Már a Jupiternél is nagyobb a Holmes-üstökös]]> http://szerk.index.hu/tudomany/urkutatas/holmes301007/ Tue, 30 Oct 2007 10:45:00 +0100 <![CDATA[Képek a Holmes-üstökösről]]> http://szerk.index.hu/tudomany/urkutatas/holmes261007/ Fri, 26 Oct 2007 12:04:00 +0200 <![CDATA[Elindult az első kínai Hold-szonda]]> http://szerk.index.hu/tudomany/urkutatas/kinai241007/ Wed, 24 Oct 2007 16:05:00 +0200 <![CDATA[Magyar csillagászcsapat találja a legtöbb exobolygót]]> http://szerk.index.hu/tudomany/urkutatas/hat241007/ Wed, 24 Oct 2007 10:08:00 +0200 <![CDATA[Hőlégballont küldene a Titánra az ESA]]> http://szerk.index.hu/tudomany/urkutatas/esa201007/ Sat, 20 Oct 2007 11:31:00 +0200 <![CDATA[Hatmilliárd fényévre levő törpegalaxist fényképeztek le]]> http://szerk.index.hu/tudomany/urkutatas/torpe151007/ Mon, 15 Oct 2007 11:15:00 +0200 <![CDATA[A kamu holdraszállástól a millió dolláros űrtollig]]> http://szerk.index.hu/tudomany/urkutatas/legenda02100/ Thu, 04 Oct 2007 11:15:00 +0200 <![CDATA[Csillagok nélkül is születhetnek fekete lyukak]]> http://szerk.index.hu/tudomany/urkutatas/lyuk031007/ Wed, 03 Oct 2007 16:55:00 +0200 <![CDATA[A Nap leszakította egy üstökös csóváját]]> http://szerk.index.hu/tudomany/urkutatas/ustokos03100/ Wed, 03 Oct 2007 11:15:00 +0200 <![CDATA[Apja nyomdokain jár a következő űrturista]]> http://szerk.index.hu/tudomany/urkutatas/garri011007/ Tue, 02 Oct 2007 10:10:00 +0200 <![CDATA[Mutálódnak az űrben a földi baktériumok]]> http://szerk.index.hu/tudomany/urkutatas/bakter250907/ Tue, 25 Sep 2007 12:09:00 +0200 <![CDATA[Teendők Armageddon esetére]]> http://szerk.index.hu/tudomany/urkutatas/geddon120907/ Sat, 22 Sep 2007 15:40:00 +0200