<![CDATA[Index - Űrsikló]]> http://img.index.hu/assets/rss_logo.gif Index.hu http://index.hu/ 144 35 http://index.hu/ Index.hu hu-HU http://backend.userland.com/rss <![CDATA[Hétszáz fokos hőingadozás egy exobolygón]]> http://szerk.index.hu/tudomany/urkutatas/exo090206/ Fri, 06 Feb 2009 22:43:00 +0100 <![CDATA[Idén indulhat az első magyar műhold]]> http://szerk.index.hu/tudomany/urkutatas/masat90129/ Fri, 06 Feb 2009 08:09:00 +0100 <![CDATA[Negyvenezer bolygón lehet élet]]> http://szerk.index.hu/tudomany/urkutatas/40k090205/ Thu, 05 Feb 2009 16:55:00 +0100 <![CDATA[Az internetezők irányíthatják a Hubble-t]]> http://szerk.index.hu/tudomany/urkutatas/csill040209/ Wed, 04 Feb 2009 11:40:00 +0100 <![CDATA[Irán pályára állította első műholdját]]> http://szerk.index.hu/tudomany/urkutatas/ihold90203/ Tue, 03 Feb 2009 09:08:00 +0100 <![CDATA[Mások a távoli galaxisok, mint a közeliek]]> http://szerk.index.hu/tudomany/urkutatas/warum0902/ Mon, 02 Feb 2009 18:43:00 +0100 <![CDATA[Óriáscsillagoktól porosodik az űr]]> http://szerk.index.hu/tudomany/urkutatas/meow090130/ Fri, 30 Jan 2009 21:14:00 +0100 <![CDATA[Különös zavarok a Mars-járó működésében]]> http://szerk.index.hu/tudomany/urkutatas/mars090129/ Thu, 29 Jan 2009 16:55:00 +0100 <![CDATA[Hevesy Györgyről nevezték el a Hold egyik kráterét]]> http://szerk.index.hu/tudomany/urkutatas/hvgy090129/ Thu, 29 Jan 2009 11:45:00 +0100 <![CDATA[Két szupernehéz fekete lyuk egy fényéven belül]]> http://szerk.index.hu/tudomany/urkutatas/fek280109/ Wed, 28 Jan 2009 19:37:00 +0100 <![CDATA[Megkerült az első műholdról felfedezett kisbolygó ]]> http://szerk.index.hu/tudomany/urkutatas/kisb012809/ Wed, 28 Jan 2009 15:00:00 +0100 <![CDATA[Rakétákon tesztelik a biodízelt]]> http://szerk.index.hu/tudomany/urkutatas/raksi90126/ Tue, 27 Jan 2009 18:08:00 +0100 <![CDATA[Elvileg nem is lehetnének óriáscsillagok ]]> http://szerk.index.hu/tudomany/urkutatas/elvl090126/ Mon, 26 Jan 2009 11:20:00 +0100 <![CDATA[Szuper-Neptunuszt találtak magyar csillagászok]]> http://szerk.index.hu/tudomany/urkutatas/sznp090124/ Sat, 24 Jan 2009 12:38:00 +0100 <![CDATA[Vége az orosz űrturizmusnak ]]> http://szerk.index.hu/tudomany/urkutatas/vrgt090124/ Fri, 23 Jan 2009 14:08:00 +0100 <![CDATA[Egykor a Hold a másik oldalát fordíthatta felénk]]> http://szerk.index.hu/tudomany/urkutatas/moon090122/ Thu, 22 Jan 2009 20:37:00 +0100 <![CDATA[Osztriga az űrben]]> http://szerk.index.hu/tudomany/urkutatas/osz090121/ Wed, 21 Jan 2009 20:08:00 +0100 <![CDATA[ Mit láthatott a távcsőben a szembeteg Galilei?]]> http://szerk.index.hu/tudomany/urkutatas/gal0120/ Tue, 20 Jan 2009 09:04:00 +0100 <![CDATA[Fekete lyukak előbb voltak, mint galaxisok]]> http://szerk.index.hu/tudomany/urkutatas/galax190109/ Mon, 19 Jan 2009 18:51:00 +0100 <![CDATA[Gyengélkedőre megy a Spitzer űrtávcső]]> http://szerk.index.hu/tudomany/urkutatas/sdfh090116/ Fri, 16 Jan 2009 16:30:00 +0100 <![CDATA[A Tejútrendszer szíve infravörösben]]> http://szerk.index.hu/tudomany/urkutatas/tej150109/ Thu, 15 Jan 2009 18:53:00 +0100 <![CDATA[Rengeteg metánt találtak a Mars légkörében]]> http://szerk.index.hu/tudomany/urkutatas/metan150109/ Thu, 15 Jan 2009 15:50:00 +0100 <![CDATA[Volt vadászpilóta veheti át a NASA vezetését]]> http://szerk.index.hu/tudomany/urkutatas/nasa150109/ Thu, 15 Jan 2009 12:55:00 +0100 <![CDATA[Tucatnyi új pulzárt találtak ]]> http://szerk.index.hu/tudomany/urkutatas/tcn090114/ Wed, 14 Jan 2009 20:57:00 +0100 <![CDATA[Ismeretlen rádiójelet fogtak a Föld magaslégkörében]]> http://szerk.index.hu/tudomany/urkutatas/ballon0113/ Tue, 13 Jan 2009 12:30:00 +0100 <![CDATA[Billiós károkat okozhat a tökéletes napvihar]]> http://szerk.index.hu/tudomany/urkutatas/napv090112/ Mon, 12 Jan 2009 16:00:00 +0100 <![CDATA[Márciusban megint az űrbe megy Charles Simonyi]]> http://szerk.index.hu/tudomany/urkutatas/smny090112/ Mon, 12 Jan 2009 15:30:00 +0100 <![CDATA[Az oroszok mikrobákat visznek a Marsra]]> http://szerk.index.hu/tudomany/urkutatas/oro090109/ Fri, 09 Jan 2009 16:40:00 +0100 <![CDATA[Csillagszökevényeket kapott el a Hubble]]> http://szerk.index.hu/tudomany/urkutatas/sziki090109/ Fri, 09 Jan 2009 10:35:00 +0100 <![CDATA[Barna törpe csak barna törpével?]]> http://szerk.index.hu/tudomany/urkutatas/brntp090108/ Thu, 08 Jan 2009 10:30:00 +0100 <![CDATA[Sokkal gyorsabban pörög a Tejút, mint eddig gondolták]]> http://szerk.index.hu/tudomany/urkutatas/galax0106/ Tue, 06 Jan 2009 08:53:00 +0100 <![CDATA[Felfedték a barna törpék titkát]]> http://szerk.index.hu/tudomany/urkutatas/torp090105/ Mon, 05 Jan 2009 14:05:00 +0100 <![CDATA[Októberben indul az első kínai Mars-misszió]]> http://szerk.index.hu/tudomany/urkutatas/kmars90105/ Mon, 05 Jan 2009 09:41:00 +0100 <![CDATA[Öt éve dolgoznak a Mars-járók]]> http://szerk.index.hu/tudomany/urkutatas/mars090105/ Mon, 05 Jan 2009 08:28:00 +0100 <![CDATA[Magyar fotósé a NASA napi legjobb felvétele]]> http://szerk.index.hu/tudomany/urkutatas/magyfot0201/ Fri, 02 Jan 2009 10:37:00 +0100 <![CDATA[A Columbia legénységének esélye sem volt a túlélésre]]> http://szerk.index.hu/tudomany/urkutatas/columb1231/ Wed, 31 Dec 2008 10:54:00 +0100 <![CDATA[Megtalták a legforróbb fehér törpét]]> http://szerk.index.hu/tudomany/urkutatas/torp291208/ Mon, 29 Dec 2008 10:05:00 +0100 <![CDATA[Magyarok az űrben Latinovitstól Rubik Ernőig]]> http://szerk.index.hu/tudomany/urkutatas/csill231208/ Tue, 23 Dec 2008 14:45:00 +0100 <![CDATA[Űrsétát tettek az ISS űrhajósai]]> http://szerk.index.hu/tudomany/urkutatas/urs231208/ Tue, 23 Dec 2008 10:01:00 +0100 <![CDATA[Az év legszebb csillagászati képei]]> http://szerk.index.hu/tudomany/urkutatas/csfot81222/ Mon, 22 Dec 2008 11:12:00 +0100